PZSP w Olszance,    49 - 332 Olszanka 94,     woj. opolskie,     tel. (77)4129717,     e-mail: zs_olszanka@wodip.opole.pl,    fax (77)4129602

 Strona główna PZSP


 Aktualności
 Pasowanie
 Sprzątanie świata
 Andrzejki
 Mikołajki
 Wycieczki
 Jasełka
 Opłatek
 Święto ziemniaka
 Dzień Babci
 Bal karnawałowy
 Dzień Ziemi
 Dzień Bibliotekarza
 Dzień Matki
 Dzień Dziecka
 Wiosna
 Wielkanoc
 Inne wydarzenia
 Absolwenci

 Karta zgłoszenia

 Archiwum

 

DZIEŃ ZIEMI

2013

 ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI                                        28-04-2013

Dnia 22 kwietnia 2013 r. w PP w Krzyżowcach obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi, który poprzedzony był cyklem zajęć "Ekologiczny świat". Celem zajęć było rozwijanie u małych przedszkolaków zachowań, postaw proekologicznych.
Punktem kulminacyjnym Obchodów Światowego Dnia Ziemi było posianie nasion na klombie przed budynkiem przedszkola. Po powrocie do przedszkola dzieci uczestniczyły w "'Quizie ekologicznym". Dwie drużyny z dużym zapałem zdobywały punkty, aby w konsekwencji swoich działań otrzymać odznakę ekologa. Dopełnieniem zajęć było wykonanie przez dzieci pracy plastycznej na temat "Kolorowa planeta-Ziemia". Twórczość plastyczna przedszkolaków została wyeksponowana w holu budynku.

tekst pracowała Wiesława Stańczyk

album fotografii
foto: Wiesława Stańczyk

2012

 DZIEŃ ZIEMI                                                               26-04-2012

22 kwietnia - w tym dniu obchodzi się święto, które przypomina nam o sprawach ważnych dla każdego człowieka i losów całej ludzkości - Dzień Ziemi. Przypomina nam, że na naszej planecie jesteśmy "na chwilę" i tak, jak na porządnych gości przystało powinniśmy zostawić po sobie porządek i dobre wspomnienia dla przyszłych pokoleń.
W dniu 20 kwietnia 2012 r. dzieci z PP w Krzyżowicach uczestniczyły w akcji sprzątania placu zabaw oraz terenu wokół przedszkola.
Wcześniej jednak podczas omawiania tematyki Mali strażnicy przyrody, przedszkolaki poznały zagrożenia dla środowiska przyrodniczego wynikające z niszczycielskiej działalności ludzi. Złożyły przyrzeczenie, że będą dbać o naszą planetę stając się jej strażnikami. Znakomicie wykonały prace użyteczne na rzecz najbliższego otoczenia. Z uczuciem dobrze wykonanego zadania wybrały się na plac zabaw, gdzie w czystym i pięknym otoczeniu bawiły się wspaniale.

opracowanie tekstu: Wiesława Stańczyk

album fotografii